Cărți Online
  [ Ignoră ]
RankRankRank
Member
Din: Vienna, Austria
Macuser din: 20.10.08

Cum cumpăr cărți de pe Amazon în Romania? Oamenii spun că se poate dar eu nu-mi dau seama cum. Orice cărți comanda spune că nu se poate în Romania. Am mai cumpărat cărți de pe Amazon acum câțiva ani și a mers. De ce nu merge acum? Trebuie să fac ceva special? Nu-mi amintesc să fii făcut ceva special atunci.

Există alte site-uri de unde pot cumpăra cărți?

Mulțumesc.

Semnătură 

Membru retras.

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 24.08.10
Aram - 03 Decembrie 2010 01:39 AM

Există alte site-uri de unde pot cumpăra cărți?

daca nu te deranjeaza sa le citesti online http://www.safaribooksonline.com/Corporate/Index/

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 14.09.08

incearca de pe co.uk sau .de. Eu nu am avut probleme in livrarea comenzilor luna trecuta. pur si simplu treci adresa de livrare si un card valabil la cumparaturi online (mastercard sau visa ing).

Semnătură 

MacBookPro 15”
2.2 Ghz i7
8 Gb ram
750 Gb hdd
1 Gb video

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 26.01.06

n-am mai cumparat nici eu de mult carti fizice dar cu siguranta mergea. de pe co.uk sunt f scumpe

Semnătură 

Mcintoshing…

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member
Din: Sibiu
Macuser din: 19.01.08

Nevasta-mea cumpara mereu de pe co.uk. Nu sunt neaparat foarte scumpe. Acuma, deh, depinde de carti. Stephen King are un pret, Cormac McCarthy ar alt pret, iar o carte despre postmodernismul englez are altul. Mai prinzi si cate o oferta… Merge. Ce ne intereseaza pe noi e la acelasi pret cu cartile din Romania.

Semnătură 

Batman foloseste Mac

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 22.09.06

Eu am comandat din US multe carti de pe Amazon si nu am avut nici o problema,nici macar vama nu am platit.
Si da,pe UK sunt mai scumpe.

Semnătură 

A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: München
Macuser din: 31.05.08

Si eu am luat ceva carte de java de pe amazon.com si a venit linistit in 2 3 sapt parca. Poate nu toate merg comandate in ro de pe amazon.com.

Semnătură 

dau doua beri goale pentru una plina

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Londra
Macuser din: 30.04.08

Eu cumpar carti si DVD-uri de ani de zile de pe Amazon, si n-am avut probleme pana acum. Mi-au trimis si-n State cand am fost acolo, imi trimit si-n Romania de cand sunt aici. Cardul/Banca sunt din Romania (ING), un VISA mi se pare. Vin foarte repede, cateva zile daca platesti posta rapida, si cam doua saptamani daca vin prin posta normala.

Daca iei carti la mana a doua (unele la mai putin de un dollar), e super. Cu posta cu tot costa in jur de $5 bucata, si dupa aceea ti le poate aduce cineva (sau trimite prin posta la gramada).

Semnătură 

Knowledge is power. Power corrupts. Study hard, be evil!